BG EN

Близките на 66-годишна жена дариха органите й, трима получиха шанс за живот

Здраве

Близките на 66-годишна жена дариха органите й, трима получиха шанс за живот

13984
на 20.04.2025
Близките на 66-годишна жена дариха органите й, трима получиха шанс за живот
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Трима души получиха шанс за нов живот, след като близките на 66-годишна жена взеха решение да дарят органите ѝ. Донорската ситуация е реализирана вчера, 18 април, от екип на УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ“ в София, съобщиха от ИА "Медицински надзор". Координатор по донорството е д-р Мая Младенова от университетската болница.

препоръчано

В резултат 36-годишен мъж получи шанс за живот, след като екип на Военномедицинска академия (ВМА), ръководен от доц. Васил Михайлов, извърши успешна чернодробна трансплантация.

В УМБАЛ „Лозенец“, медицински екип от Клиниката по урология, с ръководител д-р Борил Петров, трансплантира бъбреци на двама мъже – на 44 и на 58 години, се посочва в съобщението.

Според информация от лечебните заведения пациентите са в добро общо състояние и остават под лекарско наблюдение в реанимациите.

Взети бяха също роговици, кожа и костна тъкан, които ще бъдат трансплантирани на други нуждаещи се пациенти, за да подобрят значително качеството им на живот.

Министерството на здравеопазването и Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ изразяват искрени съболезнования към близките на донора и дълбока благодарност за тяхното благородно решение, взето в труден момент, да спасят човешки животи. Благодарност се изказва и на екипите на лечебните заведения.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 12 май - финансова стабилизация за Скорпионите, Козирозите ще получат подкрепата на влиятелни хора САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 12 май - финансова стабилизация за Скорпионите, Козирозите ще получат подкрепата на влиятелни хора
ПИК TV x
ПИК TV: Росен Желязков го РАЗОБЛИЧИ: Целта на Радев е не референдум за еврото, а да отложи конвергентния доклад (ВИДЕО) ПИК TV: Росен Желязков го РАЗОБЛИЧИ: Целта на Радев е не референдум за еврото, а да отложи конвергентния доклад (ВИДЕО)
ново
Днес: 53
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК