BG EN

Близнаци се родиха на Бабинден в Сливен

Региони

Близнаци се родиха на Бабинден в Сливен

6377
на 21.01.2016
Близнаци се родиха на Бабинден в Сливен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Близнаци се родиха в Деня на родилната помощ в Многопрофилната болница за активно лечение „д-р Иван Селимински“ в Сливен. Така родените бебета от началото на годината до сега са 66, съобщи д-р Таня Праматарова, началник на отделението по неонатология.

„Отделението в Сливен е едно от добре структурираното отделение в страната, разполага с апаратура за отглеждане на недоносени, преждевремнно родени бебето до 1,200 грама. Не малък е процентът на здраво родените деца“, добави д-р Праматарова.

Сливенска област е на едно от водещите места в страната за недоносени деца - 15,83% за 2015 година, а родените деца са 1297 бебета.

Днес в болницата се състоя церемония по връчване наградите на победителите от фотоконкурса на двете отделения - по неонатология и по акушергинекология.
14 бебета получиха от директора на лечебното заведение д-р Васислав Петров комплекти за отглеждане на деца.

препоръчано
свързани новини
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БОМБА В ПИК ТV! Бившата жена на Емил Дечев с разтърсващо интервю пред медията ни: Дъщеря ми бе употребена за политически параван. Когато тя е с него, нямам представа къде се намира. Взима й телефона и го изключва. Веднъж ми се обади от Франция (ВИДЕО) БОМБА В ПИК ТV! Бившата жена на Емил Дечев с разтърсващо интервю пред медията ни: Дъщеря ми бе употребена за политически параван. Когато тя е с него, нямам представа къде се намира. Взима й телефона и го изключва. Веднъж ми се обади от Франция (ВИДЕО)
ново
Днес: 101
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК