BG EN

Близо 100 бебета са изоставени за 4 години в Шуменско

ЧАС ПИК

Близо 100 бебета са изоставени за 4 години в Шуменско

7532
на 11.01.2016
Близо 100 бебета са изоставени за 4 години в Шуменско
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През последните 4 години майките на 96 новородени са решили да ги изоставят още при раждането им в болницата в Шумен. Те обаче не са попаднали в институция, а от родилния дом са ги взели приемни семейства. Повечето от бебета са имали късмет и след 4-5 месеца вече са били осиновени, пише „Труд”.

препоръчано

Сега живеят щастливи с родители. Единици са бебета, чийто биологични майки са размислили и след много работа на социалните работници са ги приели в домовете си, съобщава от Комплекса за социални услуги в Шумен.

Мит е, че само жени от ромски произход зарязват бебета си в родилното. Има деца от нежелани или прикривани докрай бремености и на родилки от други етноси.

Първото бебе, поверено на приемни родители още от родилния дом е момиченце от с.Ловец, което в началото на месец март 2011 г. е било поверено на приемната майка Виолета Георгиева. Досега тя и съпругът й Георги са приели в дома си 8 бебета. Последното дошло преди месец и се родило в един ден с внучката им.

В края на същата година тогавашният полицейски директор и сега кмет на Шумен Любомир Христов пък, стана кръстник с първото си име на момченце, чиято майка избяга от болницата и остави фалшиви данни за себе си.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 81
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК