BG EN

Близо 15 000 контрабандни дрехи и парфюми задържаха митничари край Кардам (СНИМКИ)

Крими

Близо 15 000 контрабандни дрехи и парфюми задържаха митничари край Кардам (СНИМКИ)

9636
на 11.03.2026
Близо 15 000 контрабандни дрехи и парфюми задържаха митничари край Кардам (СНИМКИ)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Митнически служители задържаха 14 985 контрабандни облекла и парфюми, обозначени със знаци на световни марки, при проверка на автобус край Кардам.

препоръчано

На 5 март 2026 г. мобилни екипи от дирекция „Митническо разузнаване и разследване“ към Централното митническо управление спират за проверка автобус с турска регистрация в района на Кардам. Превозното средство е пътувало по маршрут от Турция към Румъния и е било селектирано за контрол след извършен рисков анализ.

Автобусът е съпроводен до специализираното хале за щателна митническа проверка на граничния пункт при Кардам. По време на проверката митническите инспектори откриват 14 050 текстилни изделия и 935 опаковки парфюми, всички с обозначения на защитени търговски марки, които не са били декларирани.

Контрабандните „маркови“ стоки са задържани, а на преносителите са съставени актове за установяване на административни нарушения.

Проверката е част от компенсиращите мерки на Агенция „Митници“, въведени след отпадането на граничния контрол по вътрешните граници на ЕС след приемането на България като пълноправен член на Шенгенското пространство.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК