BG EN

Близо 50 загинали при наводнения в Афганистан

Близък изток

Близо 50 загинали при наводнения в Афганистан

16110
на 10.05.2024
Близо 50 загинали при наводнения в Афганистан
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-малко 50 души загинаха днес в наводнения, причинени от проливни дъждове в северната афганистанска провинция Баглан, съобщи говорителят на Министерството на вътрешните работи, цитиран от Ройтерс и БТА. 

препоръчано

Той добави, че броят на жертвите може да се увеличи.

Говорителят каза пред Ройтерс, че след пороите са се наводнили поне пет района на Баглан, а някои семейства все още са блокирани и се нуждаят от спешна помощ.

Той добави, че са прогнозирани още две силни бури през нощта в петък срещу събота.

"Министерството на вътрешните работи е изпратило екипи и хеликоптери в района, но тъй като  хеликоптерите не разполагат с прожектори за нощно виждане, (спасителната) операция може да не бъде успешна", каза говорителят.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът се събра извъндредно заради анархията с цените на горивата. Служебната власт с панически ход - впрегна НАП и митниците да следят вноса на петрол (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът се събра извъндредно заради анархията с цените на горивата. Служебната власт с панически ход - впрегна НАП и митниците да следят вноса на петрол (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 62
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК