ГОРЕЩО
Кандев и Картофа са били толкова близки, че ако бяха влезли в „Ергенът“, щеше да има френска целувка и размяна на рози още преди първата рекламна пауза
Ивайло Вълчев пред ПИК TV: Европа на 21 век умира от жега, но гледа на климатиците като на оръжие за масово поразяване. А пари за "идеологически некоректните" няма... (ВИДЕО)
ЕС извади патриарх Кирил и Вагит Алекперов от 21-вия пакет санкции срещу Русия
Туристически дружества от цялата страна подкрепиха модернизацията на лифта на Мальовица (ВИДЕО)
ИМА ЛИ МВР И ПОЛИЦИЯ?! Доброволци твърдят, че са видели Асен Симеонов без Наталия: „Детето не е с него от няколко дни“
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Най-малко 48 хиляди души бяха принудени да напуснат своите домове заради наводнения и свлачища, предизвикани от проливните дъждове в североизточните части на Бразилия, предаде телевизия "Глобо", информира ТАСС, цитирана от БГНЕС.
препоръчано
По последни данни загиналите са 10 души. Още двама са смятани за изчезнали. Пострадалите са стотици.
Най-сложна е ситуацията в щатите Пернамбуко и Алагоас. В 42 общини от тези щати е обявено извънредно положение. Стотици военни помагат в спасителните акции в труднодостъпни места.
Според прогнозата за времето в следващите дни валежите в североизточната част на Бразилия ще продължат.
свързани новини
40 000 души в Бразилия са пострадали от наводнения и торнадо
13716
на 16.07.2015
Евакуираха над 50 000 души заради наводнения в Бразилия
7301
на 30.06.2014
38 души загинаха при наводнения в Бразилия
6286
на 26.12.2013


