Толкова са и тези, които настояват референдумът за членството в Съюза да се състои незабавно
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
46% от британците искат страната им да излезе от Европейския съюз (ЕС). Само 30 на сто са за оставане в Съюза.Това сочат резултатите от проучване на общественото мнение, поръчано от таблоида "Сънди телеграф".
Освен това 44 на сто от анкетираните искат референдумът за членството в ЕС да се състои незабавно. Едва 29 на сто са готови да чакат до 2017 година - предпочитаната от премиера Дейвид Камерън дата.
Камерън е партийният лидер, на когото британците имат най-голямо доверие при преговори с ЕС. Втори е Найджъл Фараж, следван от лидера на лейбъристите Ед Милибанд.
Избирателите смятат, че Партията за независимост на Обединеното кралство на Фараж ще вземе 15 на сто от гласовете на парламентарните избори през 2015 г.


