BG EN

Блокадата на фермерите струва на гръцкия износ 30 млн. евро на ден

ЧАС ПИК

Блокадата на фермерите струва на гръцкия износ 30 млн. евро на ден

2245
на 10.02.2016
Блокадата на фермерите струва на гръцкия износ 30 млн. евро на ден
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Блокадата на фермерите на националните автопътища в Гърция ще струва на износителите по 30 млн. евро на ден, предупредиха гръцки експерти. Ако се реализират заплахите за затваряне на пристанищата и железопътната мрежа, загубите може да нараснат до над 65 млн. евро на ден, пише „Катимерини”.

препоръчано

По данни на Асоциацията на гръцките износители, 43 % от гръцкия износ се осъществява чрез пътната мрежа, и въз основа на данни от 2015 г., той възлиза на 30,8 милиона евро на ден. Общият износ по море миналата година е бил 37,2 милиона евро на ден, сочат данните на Асоциацията. Износителите вече изразиха загриженост, че продължаващите блокади принуждават шофьорите да търсят дълги алтернативни маршрути или да чакат фермерите да отворят граничните пунктове.

Закъснения в доставките към чуждестранни клиенти също могат да доведат до санкции. Блокадите на фермерите, обаче, нямат голямо влияние върху доставките на вътрешния пазар, въпреки че експерти предупреждават, че ако протестите продължат по график, доставките не може да бъдат гарантирани. Влиянието на блокадите на фермерите върху гръцката икономика тепърва ще се оценяват. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ПИК TV! ИТН с идея как да спрат порно скандалните в козметичните салони. Балабанов окончателно посече мераците на БСП за редовен бюджет (ВИДЕО) ПИК TV! ИТН с идея как да спрат порно скандалните в козметичните салони. Балабанов окончателно посече мераците на БСП за редовен бюджет (ВИДЕО)
ново
Днес: 69
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК