ГОРЕЩО
Няма да повярвате кой от "Промяната" гласува срещу оставката на Делян Добрев
Министерството на финансите публикува Бюджет 2026 (ДОКУМЕНТ)
ДПС е в отлично политическо здраве и остава незаобиколим фактор в българската политика
ЕКШЪН! Радев скочи на опозицията заради големия дефицит и раздутата администрация, изгаври се с Кокорчо, Божо и Мартин за екселските таблици
СТРАХОТНО! 11 години по-късно: Бихме Италия на волейбол
"Крайно време е реферите да престанат да се крият зад институцията БФС!", категоричен е шефът на футбола
Главният съдия на мача от 14-ия кръг на А група Ботев (Пловдив) – Лудогорец Таско Тасков и помощниците му Цветан Трифонов и Валентин Добрев са със спрени права по изричното настояване на президента на Българския футболен съюз Борислав Михайлов, който се срещна с председателя на Съдийската комисия Никола Джугански, информира официалната страница на БФС. Двамата обсъдиха възникналото напрежение след изиграването на мача в Пловдив и допуснатите от съдиите грешки. Във вторник, 4 декември, Съдийската комисия ще изгледа внимателно видеозапис от мача Ботев – Лудогорец и ще обяви официално решението си за кариерата на съдийската бригада в този двубой. Президентът на Българския футболен съюз даде двуседмичен срок на Съдийската комисия да подготви детайлен анализ на представянето на съдиите през есенния полусезон в А група, който да бъде разгледан на последното за годината заседание на Изпълнителния комитет. Тогава ще стане ясно дали комисията ще се запази в този състав и през пролетта на 2013 г. Михайлов препоръча на председателя Джугански още веднъж да напомни на съдиите, че всеки от тях ще носи отговорност за неспазване на правилата и етиката в професията. „След присъединяването ни към Съдийската конвенция на УЕФА съдийството в България разполага с всичко необходимо, за да се развива автономно и без да се поддава на външен натиск. Крайно време е реферите да престанат да се крият зад институцията на Българския футболен съюз и неговия президент, и да се научат да носят отговорност за решенията си – на терена и извън него. От страна на федерацията никой не им оказва натиск, напротив, осигурили сме им всички условия да работят професионално. Ако има натиск, той не идва от нас“, заяви Борислав Михайлов след срещата си с Никола Джугански.препоръчано


