BG EN

Богословският факултет на СУ отбелязва празника на трима висши православни богослови

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Богословският факултет на СУ отбелязва празника на трима висши православни богослови

4026
на 29.01.2016
Богословският факултет на СУ отбелязва празника на трима висши православни богослови
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 30 януари в Богословския факултет на Софийския университет (пл. "Света Неделя" 19) тържествено ще бъде отбелязан празникът на висшите православни богослови св. Василий Велики, св. Григорий Богослов и св. Йоан Златоуст.

препоръчано

Според традицията на факултета в това важно събитие вземат участие видни духовници, гости от чужбина, общественици, културни дейци и граждани, съобщиха от СУ. Празникът ще започне в 8.00 часа с утреня и ще продължи с Божествена св. Литургия, която ще отслужи Негово Високопреосвещенство Митрополит Йосиф на САЩ, Канада и Австралия. В 11.00 часа тържеството ще продължи с академична лекция на гл. ас. д-р Иван Йовчев на тема:

„Църковната дисциплина в правилата на св. Василий Велики”. От 12.00 ч. до 17.00 ч. посетителите ще имат възможност да разгледат в Богословската библиотека изложбата „Биографични свидетелства за преподавателите-основоположници на Богословския факултет на Софийския университет”, в която са представени книги, статии, снимки и други архивни материали. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Княгиня Калина се вля в Шествието за семейството (ВИДЕО) ПИК TV! Княгиня Калина се вля в Шествието за семейството (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК