ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Световният авиационен комитет (МАК) огласи нови подробности по авиокатастрофата с Боинг-737 в Ростов на Дон. Изследванията са показали, че самолетът се е разбил с 600 км/ч под ъгъл над 50 градуса.
Съобщава се още, че екипаж е опитал кацане на ръчно управление при много тежки метеорологически условия - порой, тъмнина и силен вятър.
МАК отбелязва, че времето в деня на катастрофата в района на летището е съответствало с прогнозата. Както съобщава РИА Новости, като се позовава на МАК, пилотите на разбилия се самолет са имали всички необходими документи и лицензи. Преминали са и нужната за полети подготовка.
При раследването на катастрофата за превода на разговорите между пилотите са използвани специалисти от ОАЕ, САЩ и Испания.
Припомняме, че в нощта срещу 19 март в Ростов на Дон пътнически Боинг-737-800 на авиокомпании Флай Дубай се разби с 55 души на борда. Всички загинаха.


