BG EN

Бойко не се яви да се защити в парламентарната комисия по корупция

ЧАС ПИК

Бойко не се яви да се защити в парламентарната комисия по корупция

7736
на 28.11.2013
Бойко не се яви да се защити в парламентарната комисия по корупция

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов не се яви в Комисията по корупция и конфликт на интереси в парламента. Той днес трябваше да бъде изслушан във връзка със сигнала на Николай Бареков за участието на Борисов в офшорки.

препоръчано

На заседанието не се яви и ексздравната министърка Десислава Атанасова, която също е подозирана в конфликт на интереси.

В комисията възникна спор какво да се прави – дали сигналите да бъдат препратени в държавната комисия, занимаваща се с проблематиката, или изслушването да бъде отложено.

Кирил Добрев от БСП обясни, че Борисов има травма, която няма да продължи цял живот. Затова трябвало изслушването да се отложи. Депутатите от ГЕРБ защитиха началника си и заявиха, че той е предоставил доказателства, че е излязъл от участие в офшорката, за която го обвиняват, още през 1997 г. Те поискаха сигналът да бъде препратен в държавната Комисия за предоставяне и установяване на конфликт на интереси. Възникна концептуален спор дали парламентарната комисия не е просто пощенска кутия и в крайна сметка така и не стана ясно какво ще се прави.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Нови ЗЛОВЕЩИ РАЗКРИТИЯ по случая Петрохан - убитите завели 13-годишно дете в Мексико, издирваният Калушев бил духовен водач на сектата (ВИДЕО) Нови ЗЛОВЕЩИ РАЗКРИТИЯ по случая "Петрохан" - убитите завели 13-годишно дете в Мексико, издирваният Калушев бил духовен водач на сектата (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК