BG EN

Болен народ! Всеки четвърти пенсионер с ТЕЛК

Животът днес

Болен народ! Всеки четвърти пенсионер с ТЕЛК

13575
на 30.08.2018
Болен народ! Всеки четвърти пенсионер с ТЕЛК
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Всеки четвърти пенсионер у нас е с телково решение. От всички около 2 млн. души в пенсионна възраст у нас 519 748 получават инвалидна пенсия. Това показват данните на Националния осигурителен институт за първото полугодие на 2018 г.

препоръчано

Само 7798 от инвалидните пенсии са отпуснати вследствие трудова злополука или професионална болест, като за година те са намалели с малко над 700. Сумата, която получават, се определя в зависимост от работоспособността и представлява процент от минималния размер на пенсията за осигурителен стаж и възраст, пише "Монитор".

свързани новини

Тези, които са претърпели инцидент по време на изпълнение на служебните си задължения и са с увреждане 90 на сто, вземат най-много – 259 лева. Най-малка сума за пенсия след трудова злополука пък е за тези, който са с телково решение между 50 и 70% - месечно им се полагат по 207.60 лв. Пенсионерите с ТЕЛК заради общо заболяване получават на месец между 176,46 лв. и 238,74 лв. в зависимост от степента на увреждане.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК