BG EN

Боливийски съд не разреши на бивш президент на страната да се кандидатира за сенатор

Америка

Боливийски съд не разреши на бивш президент на страната да се кандидатира за сенатор

4253
на 08.09.2020
Боливийски съд не разреши на бивш президент на страната да се кандидатира за сенатор
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Съд в Боливия отказа на бившия президент на страната Ево Моралес да се регистрира като кандидат за сенатор от региона Кочабамба за изборите на 18 октомври, съобщава Los Tiempos.

препоръчано

„Ево Моралес е дисквалифициран. Все още има честни съдии в страната”, коментира ситуацията министърът на правосъдието на Боливия Алваро Коимбра в профила си в „Туитър”.

Както е известно, през есента на 2019 година в Боливия се стигна до смяна на властта, като Ево Моралес бе принуден да се оттегли от президентския пост. През декември 2019 година Моралес пристигна в Аржентина, след като преди това бе в Мексико и Куба, и поиска статут на бежанец.

От прокуратурата на Боливия повдигнаха официални обвинения срещу Моралес и поискаха задържането му, като самият той определи това, като „доказателство за системно политическо преследване” срещу него.

Превод и редакция: ПИК

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Радев влезе сам в пленарна зала, депутатите му го аплодираха, а Борисов... (ВИДЕО/СНИМКИ) ПИК TV! Радев влезе сам в пленарна зала, депутатите му го аплодираха, а Борисов... (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК