ГОРЕЩО
Проф. Георги Рачев с ТОП ПРОГНОЗА специално за ПИК TV: Идват големи жеги до 35 градуса - сега е времето за море! Юли ще е... (ВИДЕО)
ПАРИТЕ НА ДЪРЖАВАТА! Николай Василев: Нямаме проблем с инфлацията
СЛЪНЧЕВО! Облаци се скупчват над планините следобед, температурата гони 29° (КАРТИ)
ГОРЕЩ КОМЕНТАР: Кандев показва талант в сферата на пиара. Хора, които не му мислят доброто, го пързалят, че го чака бляскава политическа кариера
СКАНДАЛНО! Разпъва ли чадър Иван Демерджиев над пловдивските строителни босове от “Парсек груп“? (РАЗСЛЕДВАНЕ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Държавният глава на Боливия Ево Моралес прие предложението на чилийския си колега Мишел Бачелет за възстановяване на прекъснатите преди близо 40 г. двустранни дипломатически отношения, предаде агенция "Фокус", позовавайки се на РИА Новости.
„Съгласни сме да възстановим дипломатическите отношения (с Чили), за да се реши за по-малко от пет години въпроса за морския излаз на Боливия, който ще осигури изход на Тихия океан под гаранцията на римския папа Франциск“, заяви Моралес.
Той изказа готовност да се обърне към римския предстоятел с молба да бъде гарант при уреждането на спорния въпрос и отправи покана към президента на Чили да направят съвместна визита във Ватикан.
препоръчано
свързани новини
Папа Франциск може да стане посредник в териториалния спор между Боливия и Чили
10032
на 28.07.2015
Дрон удари панамски кораб в Черно море, има жертви и ранени
1257
преди 7 минути
Един човек е загинал при влаковата катастрофа северно от Лондон
2192
преди 40 минути
"Роснефт" прекратява износа на рафинирани горива
14815
преди 9 часа


