Борислав Новачков загуби на осминафиналите

Рио 2016

6500
на 21.08.2016

Борислав Новачков загуби от Франклин Гомес от Пуерто Рико на 1/8-финал в категория до 65 килограма на турнира по борба на Олимпиадата в Рио. Така българинът отпада от надпреварата след втората си среща.

Двубоят стартира равностойно, а двамата борци не рискуваха. След минута и половина пуерториканецът поведе с 1:0 заради пасивност на българина, който в края на първата част отби сериозна атака на Гомес.

Новачков тръгна ударно във втората част и набързо поведе с 4:1, след като направи захват и на два пъти преметна съперника си. Минута и половина преди края Гомес повтори изпълнението на българина и поведе с 5:4, а след нов захват разликата стана 7:4.

Сега за Новачков остава възможността съперникът му да се класира за финал и да го изтегли до репешажите и възможността да се бори за бронз.

Последният български борец на олимпийския турнир по борба започна с труден успех участието си в надпреварата. В категория до 65 килограма нашият представител победи с 10:7 иранеца Мейсам Насири.

Новачков поведе с 4:0 през първата част след две овладявания на съперника, но след почивката иранецът се активизира и успя да намали аванса на нашия с няколко избутвания от тепиха. В крайна сметка обаче и Новачков успя да реализира успешни атаки, които му донесоха и крайния успех.

Фаворит номер едно за златото - Франк Чамирес Маркес (Италия), който е действащ световен и европейски шампион в тази катагория е в другия поток.