Борислав Сарафов: Цветанов е покровителствал виновен за отвличания (обновена)
Прокуратурата разследвала Бойко Борисов заради Мишо Бирата и Чакъра
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кръгът на обвинението по костинбродската афера няма да се разширява, доколкото знам. Обвиняем за фалшивите бюлетини ще бъде само ексглавният секретар на Министерския съвет Росен Желязков. Това каза зам. главният прокурор Борислав Сарафов в "Лице в лице" по Би Ти Ви.
По думите на Сарафов, Желязков бил един "немарлив чиновник", който не е упражнил контрол върху печатането на бюлетините.
По обвинението към Цветан Цветанов - че е отказал да се използва СРС срещу Орлин Тодоров - бивш шеф на РЗБОП - Велико Търново, Сарафов коментира, че изобщо не става въпрос за катерушки, както внушавал адвокатът Менко Менков. Тодоров е бил разследван за изнудване и отвличане, обясни зам. главният прокурор.
От думите му стана ясно, че Цветанов като министър на вътрешните работи е покровителствал човек, виновен за отвличания.
Сарафов заяви, че има стартирано досъдебно производство по случая „Мишо Бирата”. Припомняме, че там основно действащо лице е експремиерът Бойко Борисов, който покровителства фабрика на „Леденика” и осуетява проверка.
По случая „Чакъра”, когато престъпник бе обстрелван с гранатомет по заповед на Бойко Борисов (тогава главен секретар на МВР – б.р.) през 2003 г., върви разследване след осъдителното решение на Европейския съд по правата на човека (ЕСПЧ). Вероятно Борисов ще бъде разпитан, каза Борислав Сарафов.


