ГОРЕЩО
България и Албания са готови да положат усилия за разширяване на двустранното си сътрудничество и партньорство (СНИМКИ)
МРЕЖАТА ГЪРМИ за случващото се в Белфаст: Пристигаме до Рубикон. Силата на белите хора дълго време беше неглижирана и подценявана
НОВИ ДОКУМЕНТИ: Нотариуса изнудвал магистрати и служители на НАП с компромати
Жалката държава на условните присъди: Как да стоят мирни мургавите Калашници, като ги задържат и после ги пускат
Мондиал 2026 ще бие всички рекорди при букмейкърите
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Премиерът Бойко Борисов инспектира археологическите разкопки в античния град Хераклея Синтика. Градът се намира на няколко километра от Петрич и по думите на ръководителя на разкопките доц. Людмил Вагалински, само през миналата година е бил посетен от над 60 000 души от 67 страни.
препоръчано
В началото на август правителството отпусна допълнителни 100 000 лв. за продължаване на разкопките.
свързани новини
Последните находки са уникална стена, ограждаща главния площад на Хераклея Синтика и две относително запазени скулптури.


