Борнемут стана шампион на Чемпиъншип! Милуол, Уигън и Блякпул отпадат

7161
на 02.05.2015

Борнемут спечели шампионската титла в английската втора дивизия. В мач от последния 46-и кръг отборът победи с 3:0 като гост Чарлтън Атлетик. Точни за победителите бяха Мат Ричи, който се разписа по веднъж във всяко полувреме, както и Хари Артър.
Борнемут си осигури първа в историята си промоция за елита в началото на тази седмица. Тимът от южна Англия има актив 90 точки, изпреварвайки с точка Уотфорд, който е воден от бившия треньор на българския Левски - Славиша Йоканович.
Уотфорд направи равенство 1:1 у дома срещу Шефийлд Уензди и остана на втора позиция в крайното класиране с 89 точки. Матей Видра даде аванс за домакините в 25-ата минута, но в последните секунди на срещата Атде Нухиу изравни за крайното 1:1. Уотфорд също печели директна промоция за Висшата лига.
В плейофите за влизане в елита по-късно този месец ще играят Мидълзбро, Норич, Брентфорд и Ипсуич.
В друга среща от последния 46-и кръг българският национал Николай Бодуров влезе като резерва в 12-ата минута за Фулъм при гостуването на Норич. "Канарчетата" победиха с 4:2, а защитникът Бодуров замени принудително Тим Хуганд. Фулъм завършва на 17-о място в класирането в Чемпиъншип с актив от 51 точки.
От втора дивизия изпадат съставите на Милуол, Уигън и Блякпул.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)