Борусия (Д) също не можа да вземе скалпа на непобедения Хофенхайм

6385
на 16.12.2016

Забележителната серия на  Хофенхайм продължава. Сензацията в Бундеслигата не допусна загуба в 15-и пореден мач и остава единственият тим в Бундеслигата, който не познава вкуса на поражението от началото на сезона. Тази вечер момчетата на  29-годишния треньор Юлиан Нагелсман направиха 2:2 с Борусия (Дортмунд) и се изкачиха на трето място в класирането, с равен брой точки с Херта (Берлин).

Гостите играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Марко Ройс беше изгонен в 41-ата минута. Великолепен мач за "жълто-черните" направи Усман Дембеле. Френският бързак асистира за головете на Марио Гьотце и Пиер-Емерик Обамеянг, а за Хофе се разписаха Марк Ут и Сандро Вагнер.

Едва ли преди няколко месеца някой си е представял, че това ще бъде едно от дербитата на сезона, но Хофе заслужи суперлативи с представянето си и днес още веднъж показа, че мястото му в таблицата не е случайно. Нагелсман разчиташе в предни позиции на Марк Ут и Сандро Вагнер. Джереми Толян и Павел Кадержабек действаха по двата фланга.

За гостите от Дортмунд на върха на атаката бе Пиер-Емерик Обамеянг. Габонският национал имаше подкрепата на изключително силна халфова линия в лицето на Гьтоце, Ройс, Дембеле и Кристиан Пулишич. Юлиан Вайгъл пък играеше пред отбраната.

Още в 3-ата минута феновете на Хофенхайм ликуваха. Дълъг пас от собствената половина завари неподготвени защитниците на Борусия, Марк Ут напредна и финтира Роман Вайденфелер, след което спокойно насочи топката в опразнената врата. Гостите отговориха много бързо и изравниха с първия гол на Гьотце в Бундеслигата, след като се завърна от Байерн (Мюнхен). Германският национал се възползва от перфектен пас на Дембеле, който се разходи между няколко бранители, и технично отбеляза за 1:1.

В 20-ата минута стадионът в Зинсхайм видя още едно попадение за Хофе. Негов автор стана Сандро Вагнер. Централният нападател леко отклони топката с глава пред погледа на Вайденфелер и това бе достатъчно, за да изведе домакините напред в резултата. Малко по-късно Пулишич можеше да се разпише за 2:2, но Никлас Зюле блокира изстрела му.

В 41-ата минута Ройс, който вече имаше жълт картон, си позволи да спре с нарушение опасна атака на Хофенхайм и съдията Бенямин Бранд го изгони. В началото на втората част Вагнер уцели гредата с глава, а при последвалата контра на Борусия Обамеянг изравни. Стрелецът на дортмундци получи пас от неуловимия Дембеле и елегантно копна топката над Оливер Бауман. При подобна комбинация секунди по-късно гостите можеха да стигнат до пълен обрат, но този път Обамеянг шутира слабо.

В 69-ата минута Дембеле се контузи и на неговото място Томас Тухел пусна Емре Мор. Дори с 10 човека, Борусия търсеше победата с всички сили, но по-близо до нея бяха футболистите на Хофенхайм. Вайденфелер показа здрави нерви и не фаулира Толян, който откровено играеше за дузпа, а в самия край на двубоя стражът на гостите спаси удар отблизо на резервата Андрей Крамарич.

След днешното равенство Борусия е на 5-о място в класирането с актив от 26 точки, колкото има и Айнтрахт (Франкфурт). "Жълто-черните" имат само две победи на чужд терен.