3819
на 17.02.2013
Борусия (Дортмунд) прегази Айнтрахт
Автор:   Явор Белчев
Борусия (Дортмунд) направи нов впечатляващ мач, като този път разгроми прекия си конкурент за второто място Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 в късната съботна среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. Така шампионите се завърнаха на второто място, което Байер (Леверкузен) беше заел за няколко часа. Великолепно се представиха Марко Ройс и Марио Гьотце, които отчаяха съперника. Първият реализира и трите гола, а вторият му асистира за два от тях. "Жълто-черните" показаха характер, тъй като още в 31-ата минута останаха в намален състав, защото реферът Феликс Брих отстрани за два жълти картона Юлиан Шийбер. За нападателя това беше големият шанс да се докаже, като се възползва от наказанието от 3 мача на титуляра Роберт Левандовски. Сега обаче Юрген Клоп остава без централен нападател за следващата среща. Реферът компенсира с леко пресилен втори жълт картон наТакаши Инуи в 74-ата минута, с което играчите на отборите се изравниха по численост. Борусия шокира Айнтрахт в самото начало с два идентични гола на Ройс в 8-ата и 10-ата минута. В 38-ата минута Якуб Блашчиковски можеше да направи 3:0, но от няколко метра не уцели вратата. Шансът на гостите да се върнат в мача преди почивката беше пропилян от Себастиан Роде, който в 41-ата минута не успя да вкара, останал сам срещу Роман Вайденфелер. След изгонването на Шийбер домакините заиграха с Гьотце като единствен нападател. Точно той изработи попадението на Ройс за 3:0 в 65-ата минута. Малко преди това завърналият се след контузия Невен Суботич удари греда. Вторият голям шанс за Айнтрахт беше пропуснат от Сръджан Лакич, който в 64-ата минута не намери целта от 6-7 метра. Така шампионите остават на 15 точки от Байерн (Мюнхен), докато "червено-черните" са четвърти на 5 точки за дортмундци.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден