Борусия (Дортмунд) схруска Порто

6895
на 18.02.2016

Борусия Дортмунд взе хубав аванс от два чисти гола след 2:0 като домакин срещу Порто в един от интересните 1/16-ина финали в турнира Лига Европа.

Борусия Дортмунд стигна до ранно водачество в резултата. Още в 6-ата минута Лукаш Пишчек се добра до отбитата топка и с глава я изпрати в мрежата на португалците за 1:0.

В 22-ата минута Марко Ройс получи удобна възможност да обстрелва от фаул вратата на Икер Касияс, но ударът му изпрати топката над напречната греда, пише gong.bg.

В 58-ата минута Варела от Порто се отърва от заслужен червен картон. Той влезе зверски в глезена на Марко Ройс, който се огъна, а реферът вдигна на провинилия се футболист само жълт картон.

В 71-ата минута Борусия стигна до много важния за себе си втори гол. Това стана слеед продължителна многоходова атака, при която топката достигна до Марко Ройс. Топката, изстреляна от Ройс, промени траекторията си след рикошет от защитник, след което влетя неспасяемо във вратата на Касисяс за 2:0.

Испанският вратар на Порто имаше някои добри намеси впоследствие, тъй като Борусия продължи да търси гола, за да затвърди водачеството си преди реванша. И 2:0 обаче изглежда надежда преднина за немците преди реванша в Португалия.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден