Ботев (Враца) надви Славия

5456
на 21.04.2021

Ботев (Враца) победи Славия като гост с 2:0 в първия мач от 25-и кръг на елитното ни футболно първенство. Врачани нанесоха своя удар в рамките на 20-ина минути през първата част на двубоя.

Христо Златински даде аванс на тима си в 17-ата минута, след като стреля от воле и с помощта на рикошет в тялото на защитник на Славия топката излъга Светослав Вуцов и мина зад голлинията. В 36-ата минута Валери Домовчийски удвои аванса на гостите в мача. Нападателят засече от воле свалена от Н'Диайе топка и с помощта на горната греда реализира за 2:0.

Домакините от столицата имаха своите възможности в срещата и в крайна сметка отправиха повече точни удари по посока вратата пазена от Красимир Костов, но въпреки това отстъпиха в мача. В класирането Ботев (Враца) се изравни със Славия – и двата тима имат по 22 точки, като врачани са с по-добра голова разлика, информира БНР.

ПИК TV: Тошко Йорданов: В следващото Народно събрание трябва да оправим тъпотиите в Конституцията (ВИДЕО) ПИК TV: Тошко Йорданов: В следващото Народно събрание трябва да оправим тъпотиите в Конституцията (ВИДЕО)