"Ботев" отпразнува рождения си ден с победа

6566
на 13.03.2016
Ботев отпразнува рождения си ден с победа

Отборът на "Ботев" (Пловдив) постигна изключително важен успех с 3:1 над Черно море в мач от 25-ия кръг на "А" група. "Канарчетата" откриха резултата в 30-ата минута, когато Милен Гамаков матира Георги Китанов и отбеляза първия си гол от 15-и март 2015 година.

Секунди след гола на "Ботев", Симеон Райков изравни резултата с добро изпълнение на фаул от над 25 метра. В 63-ата минута главният съдия отсъди дузпа в полза на "жълто-черните" за нарушение на Борислав Стойчев. Зад топката застана Лъчезар Балтанов, който вкара за 2:1. Малко по-късно отново халфът се разписа за 3:1 и вкара своя 6-ти гол за сезона в първенството и по този начин оформи крайния резултат.