Ботев Пловдив започна контролите с победа, Петрович с ласкави думи за Неделев

5284
на 22.06.2019

Ботев Пловдив се наложи с 1:0 над Ботев Гълъбово в контролна среща. Спарингът се игра под жаркото слънце на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912", съобщава сайтът на клуба.

Мачът бе неофициален дебют за новия наставник на "канарчетата" Желко Петрович. Единственото попадение реализира Кристиан Добрев в средата на второто полувреме.

"Жълто-черните" имаха превес по отношение владение на топката, но като цяло мачът не бе изпълнен с много голови положения. В 7-ата минута Антон Карачанаков преодоля защитник и стреля от ъгъла на наказателното поле, а топката мина над гредата.

В 12-ата минута пловдивчани стигнаха до отличен шанс за гол. Александър Тонев проби отляво и извади към Антон Карачанаков, който стреля на 10 метра от вратата, но кълбото мина встрани от целта. В 33-ата минута гостите отправиха първия си удар към вратата на "канарчетата", минал покрай страничната греда. В 43-ата минута Александър Тонев стреля неточно от границата на наказателното поле, а в ответната атака това стори и нападател на гостите.

През второто полувреме наставникът на пловдивчани извърши 10 промени в състава си, като единствено Антон Карачанаков остана в игра. В 60-ата минута Карачанаков бе заменен от Кристиан Добрев, който за втори път се появи на терена.

Именно Добрев откри резултата в 68-ата минута. Талантливият футболист получи прострелно подаване в наказателното поле и на шпагат прати топката в мрежата за 1:0. В самия край на срещата гостите изпълниха статично положение и последва удар към вратата, но той мина над гредата.

"Времето беше много тежко за игра. Ние слизаме от Велинград, където температурите бяха малко по-нормални. Виждате, че все още не сме готови физически, има още какво да работим. В Ботев има един играч, който се отличава - Тодор Неделев", каза след мача старши-треньорът на "жълто-черните" Желко Петрович.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА)