"Ботев" (Пловдив) ликува! "Канарчетата" са на финал за Купата на България

15490
на 26.04.2017
Ботев (Пловдив) ликува! Канарчетата са на финал за Купата на България

Ботев (Пловдив) е първият финалист в турнира за Купата на България! Това стана факт, след като "канарчетата" завършиха 1:1 в полуфинален мач реванш срещу Верея и с общ резултат 2:1 преодоляха трудно тима от Стара Загора.

Пловдивчани, които бяха подкрепяни от около 3000 запалянковци на "Коматево", откриха резултата чрез Антонио Вутов в 34-ата минута, но Васил Калоянов изравни в средата на втората част. Това отвори срещата, тъй като при второ попадение Верея щеше да получи предимство. Последваха няколко опасни центрирания, най-вече след статични положения, но в крайна сметка домакините удържаха равенството, класирало ги на мечтания финал.

Иначе Верея започна по-активно срещата, но първата по-сериозна ситуация бе пред вратата на гостите. В 9-ата минута Бризола центрира остро към Виктор Генев, но сантиметри не достигнаха на защитника да засече топката във вратата на Колев.

Тимът от Стара Загора отговори с опасно положение в 14-ата минута. Тогава Цветанов центрира от корнер, стражът на канарчетата Георги Георгиев увисна, но изстрелът на Елиаш с глава излезе над напречната греда.

В 27-ата минута шут на Вутов от 20 метра излезе в аут. Четири минути по-късно Елиаш вкара с глава след центриране от корнер, но реферът Ангел Ангелов правилно отмени попадението, тъй като Бандаловски извърши фаул срещу Георгиев.

Така се стигна до 34-ата минута, когато след атака отляво топката стигна до Неделев, който навлезе навътре към наказателното поле и центрира отлично към Атноио Вутов, а той от своя страна не остави шанс на Колев след удар с глава - 1:0 за Ботев (Пловдив).

Именно при този резултат завърши първата част. След почивката гостите изнесоха играта в по-предни позиции.

В 59-ата минута силен шут на Педро Еуженио бе избит в корнер от Георгиев. След центрирането обаче вратарят на Ботев увисна и Васил Калоянов вкара с бедро за 1:1.

В 81-ата минута Керкар центрира опасно от фаул в наказателното поле на домакините, където Елиаш и Бандаловски бяха близо да изпратят топката за втори път в мрежата на Ботев. Четири минути покъсно домакините като по чудо не решиха всичко в двубоя с втори гол. Балтанов подаде към Неделев, той от своя страна майсторски изведе Виана сам срещу вратаря, нападателят стреля над плонжа на Колев, но резервата Селим, застанал на два метра пред голлинията, изчисти в корнер с глава.

В своята история Ботев е играл 11 пъти до битката за трофея, който е печелил два пъти. За последно пловдивчани играха на финал през 2014 година, когато отстъпиха пред Лудогорец в Бургас. Другият финалист най-вероятно отново ще бъде тимът от Разград, който спечели с 4:0 първия си полуфинал срещу Литекс. Двубоят за трофея е на 24 май на националния стадион "Васил Левски".

БОТЕВ ПД - ВЕРЕЯ 1:1