Ботев Пловдив с изстрадана първа победа като гост

Топ новина

5630
на 30.10.2022

Отборът на Ботев Пловдив постигна първа победа като гост в последните си 13 мача от февруари 2022 г. насам. Пловдивчани надиграха Хебър Пазарджик с 2:1 на Националния стадион "Васил Левски" в среща от 16-ия кръг на EfBet Лига.

В 24-ата минута Ботев получи дузпа, а Антоан Бароан я превърна в гол. Хебър имаше няколко възможности да изравни и в 57-ата минута Хлеб Бухал се разписа за 1:1.

Ботев можеше по-рано да реши изхода от срещата, но около 67-ата удари три греди след изстрели на Мохамед Брахими, Елвис Ману и Николай Минков.

Десет минути преди края капитанът на "канарчетата" Виктор Генев отбеляза гол с глава и го празнува със сина си, предава "Труд".

Ботев е на 10-ата позиция с 16 точки, а Хебър е 14-и с 11.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО)