БРАВО! "Лъвиците" със страхотна победа на Мондиала (ОБНОВЕНА)

Волейбол

61237
на 10.10.2018
БРАВО! Лъвиците със страхотна победа на Мондиала (ОБНОВЕНА)

Волейболният национален отбор на България постигна страхотна победа във важен мач от Група F на Световното първенство за жени. "Лъвиците" надвиха Тайланд с 3:2 гейма в драматичен спор на форума в Япония. 25:18, 22:25, 18:25, 25:22, 19:17 в отделните части.

WINBET – забавление онлайн с над 2000 слот игри! (18+)

Родният състав изигра страхотен първи гейм, поведе с голяма разлика и въпреки отпускане в края на частта - я затвори с убедителното 25:18. Тайландките обаче взеха втория гейм след 25:22. Очерта се много оспорван сблъсък. В третата част играта вървеше точка за точка до средата на гейма, постепенно обаче "лъвиците" натрупаха пасив и загубиха с 18:25. В четвъртия гейм се заформи драматична гонитба в точките, а нашите съумяха да вкарат спора в тайбрек след 25:22. 19:17 в решителния гейм и успех за България.

Към момента нашите са с 3 победи и 5 загуби на Мондиала, а с подчертано млад състав имат възможност да завършат Световното с не лошо класиране. Тайландките са също с 3 успеха и 5 поражения досега на СП 2018. В последния си мач от надпреварата, утре състезателките на треньора Иван Петков ще играят с Азербайджан (2 победи, 6 загуби).

Нов успех може да означава влизане на младия ни и талантлив отбор в Топ 12 на Мондиала. Атестат за бъдещи още по-добри резултати за "лъвиците".

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Мария Каракашева, Нася Димитрова, Христина Русева - Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: ИВАН ПЕТКОВ

ТАЙЛАНД: Малика Кантонг, Татдао Нуекджанг, Нуурсара Томком, Плеумджит Тинкаоу, Уилаван Апиняпонг, Онума Ситирак - Пиянут Панной-либеро
Старши треньор: ДАНАЙ СРИВАШАМАЙТАКУЛ.

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса
Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)