Браво! България с ценна победа в Лигата

58647
на 09.09.2018

България победи с 1:0 Норвегия във втория си двубой от турнира Лига на нациите. Мачът се проведе на Националния стадион "Васил Левски", а Ради Василев отбеляза единственото попадение в срещата.

Пламен Илиев се отчете с впечатляващо спасяване в 5-ата минута, парирайки от изключително близка дистанция удар на Йонсен. Йохансен в 38-ата минута също направи сериозен пропуск. Така до почивката не паднаха голове, а гостите създадоха по-чистите положения за попадение.

Страхотна атака за нашите в 58-ата минута. След добре разгърната офанзива по десния фланг, влезлият като резерва Радослав Василев с глава прати топката в мрежата - 1:0, асистенция на крайния бранител Страхил Попов. Играч на норвежците получи червен картон в 88-минута. А момчетата на Петър Хубчев удържаха аванса си. Ценен успех.

И "лъвовете" и скандинавците стартираха с победи участието си в състезанието. Родните футболисти надвиха с 2:1 Словения като гости, докато викингите се наложиха с 2:0 като домакини над Кипър. По-късно тази вечер предстои срещата Кипър - Словения. Първият отбор в карето ще получи право да продължи напред в надпреварата, а спечелилият Дивизията тим ще се класира за Евро 2020.

ТИТУЛЯРИТЕ:

БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев, Иван Бандаловски, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Страхил Попов , Георги Костадинов, Мартин Райнов, Божидар Краев, Кирил Десподов, Галин Иванов, Ивелин Попов

НОРВЕГИЯ: Ярстейн, Елабделауи, Нордтвайт, Айер, Мелинг, Йохансен, Хенриксен, Берге, Еляоунуси, Йонсен, Кинг

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО) Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО)