БРАВО: Велик обрат за Хебър в Шампионската лига

Волейбол

18551
на 15.10.2021

Волейболният шампион на България Хебър Пазарджик продължава участието си в Шампионската лига след победа със златен гейм над испанския Гуагуас Лас Палмас.

Испанският отбор спечели първата среща с категоричното 3:0 гейма и за пазарджиклии беше задължително да бият с 3:0 или 3:1, за да се доберат до т.нар "златен гейм" и чрез него да преодолеят съперника. Пазарджишките "тигри" спечелиха с 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:18) мача реванш, което доведе до "Златен гейм".

В него момчетата на Камило Плачи надделяха над испанския си противник с 15:13.

Следващият съперник на хебърци е Шахтьор Солигорск от Беларус.

Хебър беше по-добрият отбор на игрището с по-солидни аргументи почти във всички компоненти на играта.

Най-резултатни за тима от Пазарджик бяха Брадли Гънтър и Якопо Масари с по 19 точки. Тодор Алексиев добави 17, а Николай Къртев остана с 12. Тотален доминатор за испанците беше Йосвани Ернандес с 28 точки.

КУЛТОВО! Пеевски за Кирил и Лена: Те са две сладки пуделчета, които ще драскат на вратата в Банкя и ще се молят да влязат в кучкарника, за да си играят с овчарките на Бойко. Петков може да бъде само булка на Борисов (ВИДЕО) КУЛТОВО! Пеевски за Кирил и Лена: Те са две сладки пуделчета, които ще драскат на вратата в Банкя и ще се молят да влязат в кучкарника, за да си играят с овчарките на Бойко. Петков може да бъде само булка на Борисов (ВИДЕО)