Браво! Гришо изравни сетовете на Федерер в Бризбейн!

9498
на 08.01.2016

Григор Димитров успя да спечели втория сет със 7:6(4) срещу световния номер 3 Роджър Федерер в четвъртфинален сблъсък на турнира в Бризбейн, Австралия. Първият сет завърши с победа за швейцареца - 6:4

Двубоят започна с три експресни гейма за сервиращите, след което Федерер поведе с 2:1. Първят по-равностоен гейм бе четвъртият, в който се стигна до 30:30, но с две отлични разигравания Григор си взе подаването за 2:2.

Федерер записа трети пореден сервис гейм на 0 и съвсем скоро отново бе ред на Гришо да сервира. Непредизвикана грешка от форхенд донесе първи брейкбол на швейцареца при 30:40, но след два мощни сервиса и топка в аут на Федерер резултатът бе изравнен – 3:3.

ФекЕкс отново бе перфектен на сервис като Григор все пак взе първата точка в подаването на съперника си. В осмия гейм рекордьорът по титли от Големия шлем пак стигна до 30:30, а българинът демонстрира концентрация и се измъкна от ситуацията за 4:4.

След поредния много бърз гейм за световния №3, Димитров трябваше да сервира за оставане в сета. Федерер пък бе решен да си свърши работата още тук и при 15:40 стигна до два сетбола. В тежкия момент обаче на помощ на Гришо се появи отличния му сервис и двете възможности бяха набързо заличени. След бекхенд в мрежата обаче Федерер стигна до нов сетбол. Последва вълнуващо разиграване на мрежата, при което швейцарецът имаше и малко късмет, а в крайна сметка топка в мрежата на Димитров значеше и сет за съперника му.

Първите два гейма на втория сет приличаха на случващото се през първата част – гейм на 0 за Федерер и малко по-труден гейм за Григор.

Българската гордост демонстрира, че може да е опасен и при сервис на съперника при следващото подаване на швейцареца, когато след няколко впечатляващи ретура стигна до 40:40. Роджър все пак се справи и отново бе напред в резултата – 2:1.

Григор пък отвърна с лесен гейм за 2:2, след което показа, че се чувства все по-добре при сервис на швейцареца. Федерер обаче продължи да бъде на много високо ниво и след гейм на 30 поведе с 3:2.

В следващия гейм Григор трябваше да се измъква от трудна ситуация, но показа отлична концентрация и се справи с два брейкбола, а след феноменално разиграване стигна и до предимство, което оползотвори за 3:3.

Това очевидно вдъхнови допълнително самочувствие на Димитров, който демонстрира изключителна игра при сервира на Федерер и след отлични ретури и перфектни уинъри поведе с 40:15, след което използва още първата си възможност за пробив, карайки съперника да изпрати топката в мрежата.

Григор бе на гребена на вълната и затвърди пробива с първия си сервис гейм на 0 в мача, при който демонстрира и изключителен прехвърлящ удар, матирал Маестрото.

С бърз гейм в своя полза Федерер спря серията на Григор, който при 5:4 сервираше за спечелване на втория сет. Притиснат до стената, швейцарецът заигра агресивен тенис в решителния момент, започна да излиза повече на мрежата и за наше съжаление успя да върне пробива при първата си възможност при 30:40.

Федерер продължи серията си с нов бързо спечелен сервис гейм и така малко, след като бе близо до успеха в сета, Григор вече трябваше да сервира за влизане в тайбрек и оставане в мача. В тайбрекът хасковлията взе преимущество от самото начало и затвори сета със 7:4.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО)