БРАВО: Гришо с уникална победа, дори Доминатора се хвана за главата. 5-ият в света е сразен (ОБНОВЕНА)

216769
на 31.10.2019

Григор Димитров победи убедително с 2:0 сета Доминик Тийм (Австрия) в звезден мач от 3-ия кръг на Мастърс 1000 турнира в Париж, Франция.

6:3, 6:2 в отделните части. Историческо класиране на българин за четвъртфиналите на Мастърса във френската столица. И то след експресен успех на показващият феноменална игра Гришо Димитров срещу състезател от Топ 5 на настоящата ранглиста на АТП.

Надпреварата се провежда на твърди кортове и се очертава като последна официална за Григор за годината.

Тийм, известен и с прозвището Доминатора, е под номер 5 в тенис-ранглистата към момента и е сред най-големите асове в Тура.

Димитров ще спори на 1/4-финалите на състезанието с Кристиан Гарин (Чили). Срещата ще се проведе утре като Гришо има много добри шансове за влизане в Топ 4 на турнира.

Без пробиви до първата почивка в двубоя между Димитров и Тийм - 2:1 гейма за Гришо. Димитров осъществи брейк за 3:1 гейма. Подаване за Григор - 4:1. Гришо удържа преднината си и затвори сета след 6:3 гейма.

Тийм взе подаването си на старта на втората част. Григор записа сервис-гейма си за 1:1. Последва маратонски гейм, в който след редица ювелирни отигравания Димитров проби - 2:1. Подаване за Гришо - 3:1 гейма, при една от точките Доминик се хвана за главата, след триков завършващ удар на Димитров. Брейк за Григор - 4:1. Сервис-гейм за Димитров - 5:1. Подаване за Тийм  - 2:5. Гейм за Гришо - 6:2 и страхотна победа на Григор. Гришо Димитров получи огромен брой суперлативи за изявите си в срещата от чуждестранни коментатори. А Тийм на няколко пъти аплодира великолепни изпълнения на Димитров. Супер успех на Гришо днес срещу изключително класен опонент.