БРАВО: Гришо с ценна победа (ОБНОВЕНА)

53944
на 24.04.2019

Гришо Димитров победи в мач от 2-ия кръг на АТП 500 турнира в Барселона Фернандо Вердаско. 2:1 сета за Григор срещу испанеца. 6:2, 6:7 (4), 6:3 в отделните части.

Сервис-гейм на нула за Гришо в началото на сблъсъка. Григор проби за 3:1 гейма, а след това отрази поредица от възможности за брейк и поведе с 4:1. Димитров направи пробив за 6:2 и затвори убедително първия сет.

Втората част започна с труден сервис-гейм на Григор, родният ас обаче не позволи да се стигне до брейк  - 1:0 гейма за Гришо. Вердаско пък отрази няколко шанса за пробив при негово изоставане с 2:3 - изравни за 3:3, а след това осъщесви брейк за 4:3 гейма. Димитров обаче върна пробива светкавично - 4:4. Подаване за Гришо и 5:4. Стигна се до тайбрек, а Фернандо Вердаско взе дългия гейм със 7:4 точки.

Григор проби в началото на решаващия трети сет. След което се оформи серия от геймове за Гришо - 4:0 в негова полза. Фернандо отвърна с 3 поредни гейма, намалявайки изоставането си до 3:4. Димитров взе много важен сервис-гейм и поведе с 5:3. Провив за Гришо - 6:3, гейм, сет и мач!

Григор Димитров стартира в надпреварата директно от втория кръг. В следващата фаза на състезанието Гришо ще спори с Николас Хари (Чили). Сблъсъкът се очаква утре около 14:00 родно време. 23-годишният чилиец влезе в турнира като "щастлив губещ", но това не му попречи да изненада поставения под номер 2 в надпреварата Александър Зверев с 3:6, 7:5, 7:6 (5).

Резултатът в съперничеството между Григор Димитров и Фернандо Вердаско пък вече е 4:3 победи за Гришо. 35-годишният Вердаско е сред трудните опоненти за Димитров. В момента испанецът е под номер 37 в тенис-ранглистата.

ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО)