БРАВО: Гришо със страхотна победа на "Ролан Гарос" (ОБНОВЕНА)

Тенис

119788
на 29.05.2019
БРАВО: Гришо със страхотна победа на Ролан Гарос (ОБНОВЕНА)

Григор Димитров постигна драматична победа с 3:2 сета срещу Марин Чилич (Хърватия) в много интересен мач от 2-ия кръг на "Ролан Гарос". 6:7 (3), 6:4, 4:6, 7:6 (2), 6:3 в отделните части.

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Двубоят се проведе на новия корт "Симон Матийо" и продължи над 4 часа. Арената е изключително модерна, а Гришо записа страхотен успех. Редно е да се спомене, че Чилич има във визитката си титла от "Ю Ес Оупън".

Григор ще спори в следващия кръг срещу Стан Вавринка (Швейцария). 30-годишният представител на Хърватия Чилич е под номер 13 в световната тенис-ранглиста към момента. След днешния спор, Марин води с 4:2 победи в съперничеството му с Гришо. Димитров спечели първия си мач в състезанието от Шлема на клей този сезон драматично с 3:2 сета срещу сърбина Янко Типсаревич, а сега триумфира в нова 5-сетова битка.

При резултат 3:3 гейма в първия сет Чилич отрази 3 поредни възможности за брейк и поведе с 4:3. След това Марин осъществи пробив за 5:3 гейма. Гришо обаче не се предаде, напротив, върна брейка - 4:5. Подаване за Григор и 5:5. Чилич записа сервис-гейма си за 6:5. Григор пък взе подаването си за 6:6. Така се стигна до тайбрек. В средата на дългия гейм Димитров допусна неприятна двойна грешка, а Марин Чилич затвори сета след 7:3 точки.

Григор изигра много силна втора част, Чилич обаче на няколко пъти парира възможности за брейк. Пробивът все пак дойде и то в последния гейм на сета, след като Григор осъществи ценен брейк за 6:4.

Марин Чилич направи пробив в средата на третия сет и спечели частта с 6:4 гейма.

В четвъртия сет не бяха осъществени пробиви. Така се стигна до тайбрек, а Григор записа дългия гейм убедително - 7:2 точки.

Решаващата пета част стартира с брейк за Гришо! След това Димитров отрази 3 възможности за пробив и взе подаването си, повеждайки с 2:0 гейма. Гришо съумя да осъществи брейк и за 5:2 гейма. Последва маратонски сервис-гейм на Григор, а Чилич направи пробив - 3:5. Гришо обаче натисна отново мощно турбото и затвори срещата с брейк за 6:3.

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса
ГОРЕЩО В ПИК TV! Нинова скочи: Искаме оставката на Росен Желязков (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Нинова скочи: Искаме оставката на Росен Желязков (ОБНОВЕНА)