Брага спечели Купата на Португалия след драма с дузпи срещу Порто

6743
на 23.05.2016

Брага спечели купата на Португалия за втори път в историята си, след като победи Порто с 4:2 след изпълнение на дузпи. В редовното време е продълженията двата състава завършиха наравно 2:2.
Брага поведе с 2:0 след голове на Руй Фонте в 12-ата и на Жозуе в 58-ата минута.

"Драконите" се добраха до продължения след две попадения на Андре Силва в 60-ата и в 90-ата минута.
При дузпите вратарят Марафона спаси ударите от бялата точка на Ерера и Макси Перейра. Педро Сантос, Стоилкович, Хасан и Марсело Гояно бяха точни в полза на Брага. Отборът не беше печелил националната купа от сезон 1965-1966.

Порто има 16 купи на страната, но не е взимал трофея от 2011 година.