BG EN

БРАДВА: Яйцата по магазините стигнаха 27 стотинки

Животът днес

БРАДВА: Яйцата по магазините стигнаха 27 стотинки

4734
на 22.04.2019
БРАДВА: Яйцата по магазините стигнаха 27 стотинки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Средната цена на дребно на яйцата през миналата седмица достигна внушителните 27 ст. за брой, показват данните на Системата за агро-пазарна информация (САПИ). Най-евтините се купуваха по магазините по 18 стотинки, а максималната достигната цена достигна дори до 0,38 лв.

препоръчано

На тържищата за хранителни стоки в последния работен ден на миналата седмица средната цена на яйцата бе 20 ст. и тя остава на нивото от предходната, каза за "Монитор“ Владимир Иванов, председател на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.

Той добави, че по тържищата има достатъчно български яйца, които са и много качествени. По думите му има и вносни от Полша - по 12-13 ст. на едро, на немски по около 15 ст., но количествата на импорта обаче не са големи.

"В тези страни имат традиции в производството на евтини яйца, но нашите са с много по-високо качество и са търсени от търговците в страната“, добави той.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК