Бразилките тръгнаха с летящ старт в Рио

Рио 2016

8187
на 04.08.2016

Домакинът Бразилия стартира с убедителна победа в женския футболен турнир на Олимпиадата в Рио. Бразилките, водени от звездата Марта, надиграха Китай с 3:0 в мач от група Е.

Защитникът Моника откри резултата в 36-а минута, а след почивката Андреса и Кристиане оформиха успеха на Селесао на олимпийския стадион в Рио.

В другия мач от групата Швеция надигра Южна Африка с 1:0.

С категоричен успех в женския турнир започна и тимът на Германия, който разгроми Зимбабве с 6:1 в група F. Два гола отбеляза Мелани Берингер, а първото попадение на международен турнир за Зимбабве и почетно в мача вкара Кудакваше Басопо.

В другия мач от групата Канада победи Австралия с 2:0, макар че игра в намален състав през по-голямата част от мача след червен картон на Шелина Задорски в 18-а минута.

Канадките поведоха с "гол от съблекалнята" на Дженин Беки още в 16-а секунда, а Кристине Синклер добави второ попадение 10 минути преди края.

САЩ надигра Нова Зеландия с 2:0 с голове на Карли Лойд и Алекс Морган, а в последния мач от първия ден Франция разби Колумбия с 4:0 в Бело Оризонте.

Днес стартира и футболният турнир при мъжете с първите осем мача.