Брекзит - голямата измама, от която някои хора ще станат милиардери?
Резултатите от референдума не са окончателно решение , всичко ще се реши след предсрочните избори
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Резултатите от гласуването на референдума в Обединеното кралство изненада тази сутрин всички, ако приемем, че духовете снощи се бяха успокоили след прогнозите на социолозите за вот „За” оставането на страната в ЕС. Ако се потвърди и официално, че противниците на евроинтеграцията побеждават, това ще е добър сигнал за спекулантите и заложилите пари на този изход.
Дали пък „Брекзит” не е огромна финансова далавера? Снощи маса хора залагаха като луди при букмейкърите за резултат в полза на ЕС, малцина са тези, сложили пари на напускането. Вероятно няколко милиарда паунда ще сменят собствениците си-част от тях ще отидат в букмейкърските къщи, друга част-в хора, заложили на правилния вариант.
Паундът се срина до нива отпреди 35 години, заедно с него поевтиня всичко във Великобритания-на първо място имотите, смятани доскоро за едни от най-скъпите в света, образованието, което доскоро не беше достъпно за много хора от други страни в Европа. Бедните британци ще станат още по-бедни, след като националната им валута ще е доста по-евтина при сравнение с еврото, долара и йената, работните места ще намалеят.
Богатите обаче няма да бъдат сериозно засегнати-те не залагат само на британската валута, имат имоти, които носят доходи не само във Великобритания, но и в цяла Европа и САЩ, акции, които няма да бъдат засегнати от сриването на паунда.
От днес започват големите игри и на валутните пазари. Те ще продължат докато Обединеното кралство проведе предсрочни избори след очакваната оставка на Камерън и си избере ново правителство. Точно тук изглежда е заровено кучето-тези месец или два ще се вихри спекула. Въпросът е какво ще стане, ако на изборите спечелят партии, подкрепящи оставането на страната в ЕС-нещо, което е доста вероятно.
Тогава всичко отива в парламента, гласуването на референдума ще трябва да бъде потвърдено или отхвърлено. Самата предизборна битка ще се води под този лозунг-да останем в ЕС. Дали пък сриването на паунда, обявеното напускане на страната от големи интернационални компаниии закриването на работни места, срив на жизнения стандарт на средния британец няма да обърне вота?
Ако Камерън отново дойде на власт, той ще отхвърли решението на референдума и ще остави страната в ЕС, ще стане спасител на съюза и ще засили неимоверно позициите си в структурите на Брюксел. Лондон ще стане незаобиколима сила в решенията на ЕК и Европарламента. Паундът ще се върне на познатите си нива спрямо останалите валути и който е загубил пари в хаоса на неизвестността и е повярвал в излизането, ще остане по-беден.
Случайно ли е изказването на кралицата, което бе в полза на напускането и вероятно е изиграло своята роля. Ами ако сега Елизабет II се отметне и при следващите избори и подкрепи оставането? Дали всичко не е един заговор на инвеститори като Сорос, Бъфет и големите фондове за временно сриване на паунда и обиране на ползите от тази предизвестена за тях операция?
В такива случаи се казва-вижте кой печели. Печелят играчите, които са заложили за гласуването против ЕС, печелят висшите политически кръгове на Обединеното кралство, които ще могат да получат от Брюксел всичко, за които се говори през последните години в областта на нациионалното си занодателство. На плюс ще са и спекулантите на валутните пазари, които са „предвидили” този изход от гласуването.