Брилянтен гол на Рууни сложи край на черната серия на Манчестър Юнайтед

5311
на 02.01.2016

2016-а година започна добре за отбора на Манчестър Юнайтед, който сложи край на серията си от осем поредни срещи без успех, побеждавайки с 2:1 у дома неудобния си съперник Суонзи. Антони Марсиал изведе домакините напред в 47-ата минута, но Гилфи Сигурдсон изравни в 70-ата. Седем минути по-късно Уейн Рууни донесе победата на "червените дяволи" след фамозен гол с пета. Това бе 188-и гол на нападателя в Премиър лийг, като с него Рууни излезе на второ място в ранглистата на всички голмайстори в историята на Премир лийг. Английския национал вече е втори реализатор и в историята на Манчестър Юнайтед, пише Sportal.bg.

Луис ван Гаал е направил една промяна в своя състава в сравнение с тези, които започнаха при нулевото равенство с Челси - Фил Джоунс започна за сметка на Матео Дармиан.

Цели седем промени пък е направил временния мениджър на Суонзи Алън Къртис. Само Лукаш Фабиански, Ашли Уилямс, Нийл Тейлър и Джак Корк запазват местата си в стартовия състав на "лебедите".

Манчестър Юнайтед опита да започне силно, но много скоро еднообразието завладя играчите в "червено". Ашли Йънг бе на деен в състава на домакините с обичайните си пробиви по десния фланг. Именно след негови центрирания Уейн Рууни нанесе два удара с глава, които обаче не затрудниха особено Фабиански. На противоположната врата Де Хеа направи едно комфортно спасяване, а след около половин час игра гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Шнайдерлин. Джон Мос обаче подмина тази ситуация за късмет на домакините.

Скоро след подновяването на играта - в 47-ата минута, Антони Марсиал изведе Юнайтед напред. Ашли Йънг направи поредното си центриране отдясно, Рууни не успя да засече, но това направи французинът, който бе зад него - 1:0. В 64-ата минута късметът бе на страната на Манчестър Юнайтед, след като удар с глава на Аю срещна гредата. Шест минути по-късно обаче голът за Суонзи бе факт. Моду Бароу центрира отдясно, а Гилфи Сигурдсон засече с глава. Топката прехвърли Де Хеа за 1:1. Радостта на "лебедите" не продължи дълго, тъй като в 77-ата минута Уейн Рууни отново даде аванс на Манчестър Юнайтед. Марсиал проби отляво и пусна към земя към английския национал, който засече с пета, насочвайки топката към далечния ъгъл. Получи се много красив гол - 2:1.

В добавеното време Де Хеа изби много опасен удар на Ашли Уилямс, с което запази преднината на своя отбор. В 95-ата минута пък Лукаш Фабиански напусна вратата си и се включи в предни позиции при корнер пред вратата на домакините. Именно той засече с глава, но топката премина на сантиметри встрани от целта.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)