Брилянтен Порто попиля Базел на реванша

4406
на 10.03.2015

Отборът на Порто се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като разби с 4:0 Базел във втория мач от осминафиналите на надпреварата. В първия двубой в Швейцария двата тима завършиха 1:1 и така с общ резултат 5:1 "драконите" продължават безпроблемно напред, пише sportal.bg.

Всички попадения днес бяха вкарани с удари извън наказателното поле. Португалците показаха много точен мерник от далечно разстояние и отчаяха вратаря на гостите Томаш Ваклик. Автори на попаденията бяха Ясин Брахими, Ектор Ерера, Каземиро и Венсан Абубакар.

Резултатът бе открит от домакините още в 13-ата минута. Тогава Брахими изпълни отлично пряк-свободен удар от границата на наказателното поле и реализира. В 20-ата минута се получи неприятен инцидент. Данило от Порто се сблъска със съотборник и за известно време изгуби съзнание. Скоро бранителят се върна на себе си, но бе изнесен на носилка и заменен принудително.

В началото на второто полувреме португалците стигнаха до втори гол във вратата на съперника. Брахими се справи с двама защитници и намери непокрит Ерера, който с техничен удар от границата на наказателното поле удвои.

В 56-ата минута резултатът стана 3:0 в полза на Порто. Каземиро изпълни по страхотен начин пряк-свободен удар от близо 30 метра, който не остави шансове на вратаря на Базел Ваклик.

В 74-ата минута падна и четвърти гол в полза на домакините. Абубакар стана поредният играч, който разстрелва вратаря на Базел. Шутът му от около 23 метра нямаше как да бъде спрян от стража на швейцарците.

В самия край на мача Базел остана и с човек по-малко, след като ветеранът Валтер Самуел получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена малко преди съотборниците си.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)