Британски военни ще бъдат задължени да се бият в Ирак и Сирия срещу "Ислямска държава"
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Британски военнослужещи може да бъдат задължени да се бият в Ирак и Сирия срещу „Ислямска държава”, пише “Scotsman”, цитира "Фокус".
По думите на бившия главнокомандващ британската армия , генерал Лорд Данат, западните лидери „може да си помислят немислимото”, ако комбинацията от въздушни удари и действията на местните сили не успеят да се противопоставят на джихадистите.
„Британското правителство трябва да си помисли отново дали да се присъедини към въздушните удари срещу ИДИЛ в Сирия, но само бомбардировките може да не са достатъчни”, заяви Данат.
Той добави, че е „пряко засегнат” от последната екзекуция на пленник на ИДИЛ, понеже неговото семейство е познавало Питър Касиг.
„Ние трябва да изградим местни сили, които бързо и ефективно да действат на земя. Да отиват там и не само да защитават собствените си села и градове, но и да атакуват силите на „Ислямска държава”. Ако това не е достатъчно, ще трябва да се замислим и за възможното изпращане на западни сухопътни сили”, добави Данат.


