ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Окръжният съд остави в ареста младия брокер Христо Даракчиев, който е обвинен в измамна схема с имоти "на зелено". Магистратите постановиха най-тежката мярка "задържане под стража", като посочиха, че има опасност да извърши друго престъпление.
В съдебната зала Даракчиев каза, че иска да поправи всичко и да върне взетите средства от ощетените. Адвокатът му изтъкна, че бащата на клиента му е предприел действия по възстановяване на щетите. Налице са и сключени споразумения с потърпевши.
Въпреки това съдът бе категоричен, че мярката за неотклонение на младия брокер трябва да бъде "задържане под стража", пише "Марица“.
По информация от обвинението, младежът успял да вземе над 100 000 евро от над 10 души чрез измамна схема със "стоп-капаро", като предлагал апартаменти от името на фирми, които не подозирали за действията му.


