BG EN

Брюксел несъгласен с понижаването на кредитния рейтинг

СВЕТЪТ ДНЕС

Брюксел несъгласен с понижаването на кредитния рейтинг

2653
на 20.12.2013
Брюксел несъгласен с понижаването на кредитния рейтинг
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейският комисар по икономиката и финансите Оли Рен категорично се възпротиви на решението на  решението на международната рейтингова агенция "Стандарт енд Пуърс" (Standard & Poor`s) да понижи кредитния рейтинг на Европейския съюз от най-високото ниво ААА до АА+.

препоръчано

Според мотивацията на Standaed & Poor`s понижението на кредитния рейтинг на ЕС е поради „ намаляване на кредитоспособността на 28-те държави – членки и отслабване на връзките между тях”.


Според експертите на рейтинговата агенция, в целия съюз непогасените задължения са били 56 милиарда евро, като сред най-големите длъжници са Испания и Португалия. Решението на Standaed & Poor`s бе предмет на обсъждане и по време на продължаващия в Брюксел съвет на Европейския съюз.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК