ГОРЕЩО
Сензационен обрат в СДВР: Убита ли е шампионката по борба Жанет Немет?
Евгений Михайлов гневно: Само ДПС ли доби смелост да се противопостави на идеята за закриването на Комисията по досиетата?
Пуснаха Стоян Колев под домашен арест
ЕКШЪН В НС между управляващите и опозицията заради Закона за съдебната власт
СКАНДАЛНО: Потъващата БСП се лепна за Йотова в битката за „Дондуков“ 2
190 млн. евро били пропилени по програмата за развитие на селските райони
"Има реална опасност България да не усвои 25% от полагащите й се средства по еврофондовете, заради безхаберието на управлението на ГЕРБ", обяви преди минути лидерът на БСП Сергей Станишев. Обещанията на Бойко Борисов, че ще усвои 100 на сто всички европейски пари, се оказали поредният му провал и лъжа. 110 млн. евро били пропилени по програмата за развитие на селските райони. Според Станишев, имало индикации, че ще бъдат пропуснати още около 80 млн. евро. 800 млн. лв. имало опасност да бъдат изгубени по други европейски програми. Предвидените средства по оперативна програма "Околна среда" били с 2 млрд. по-малко от подписаните договори . А усвояемостта по тази програма била едва 18%. "Кой ще плати тези 2 млрд. лв. И защо са подписвани такива договори, които не могат да се обезпечат", попита Станишев. Днес бе поредната пресконференция от серията всекидневни пресконференции, които лично Сергей Станишев дава за пропуските в управлението на ГЕРБ. "Предизборната ни кампания ще бъде лице в лице, от врата на врата. Проумях това, когато събирах подписите за референдума. Само така могат да се разберат истинските проблеми, чрез живия контакт с хората от най-големите градове до най-малките села", обясни Станишев.препоръчано


