BG EN

БСП иска свикване на КСНС заради хакерската атака срещу НАП

Политика

БСП иска свикване на КСНС заради хакерската атака срещу НАП

12066
на 19.07.2019
БСП иска свикване на КСНС заради хакерската атака срещу НАП
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

БСП настоява за свикване на Консултативен съвет за национална сигурност. Поводът за искането на социалистите е хакерската атака срещу НАП, при която изтекоха лични данни на около 5 милиона души.

препоръчано

"Обръщаме се към президента Румен Радев и настояваме и молим да свика КСНС - да видим кой ще носи отговорност за ситуацията с НАП", каза от трибуната на Народното събрание Корнелия Нинова.

"Няма оправдание за пробива в НАП, но по-голям обхват от населението беше засегнато от сриването на банковата система през 90-те", пък й отговори министърът на финансите Владислав Горанов.

"Не омаловажавам кризата, извинявам се още веднъж на всички български граждани, чиято информация беше разпространена", допълни той.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК