BG EN

БСП със сигнал до главния прокурор заради демонтажа на Паметника на съветската армия

Политика

БСП със сигнал до главния прокурор заради демонтажа на Паметника на съветската армия

11935
на 20.12.2023
БСП със сигнал до главния прокурор заради демонтажа на Паметника на съветската армия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

БСП сезира прокуратурата за демонтажа на Паметника на Съветската армия.

препоръчано

"Пуснахме сигнал до главния прокурор Борислав Сарафов след решението на Административния съда, че събарянето на паметника на Съветската армия е незаконно. БСП подаде сигнал за търсене на наказателна отговорност". Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова в кулоарите на парламента.

Нинова заяви, че наказателна отговорност трябва да се търси на областния управител на София, както и на всички ангажирани в разрушаването на паметника. "От началото ние твърдяхме, че липсват нужните документи за демонтаж, че няма план, няма одобрено място за съхранение на фигурите, нито един документ не е в ред, и това се доказа", коментира Нинова.

Тя призова отговорните лица и институции да възстановят паметника.

"Средствата ще предложим да дойдат от Бюджет 2024 г.", обясни Корнелия Нинова.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК