BG EN

Бум на COVID-19 в социален дом в Габровско, за по-малко от месец са починали шестима

Региони

Бум на COVID-19 в социален дом в Габровско, за по-малко от месец са починали шестима

3823
на 16.10.2021
Бум на COVID-19 в социален дом в Габровско, за по-малко от месец са починали шестима
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бум на COVID-19 в социален дом в габровското село Добромирка. За по-малко от месец там са починали шестима души.

препоръчано

Област Габрово е в тъмночервената зона и със по-строги мерки срещу разпространението на вируса.

Още в края на септември в дома в Добромирка разбират, че са огнище на коронавирус. След масово тестване заради контакт с болен извън дома се установява, че 21 души от общо 46 са заразени.

Трима от тях са починали в болницата в Севлиево и трима – в дома.

От полицията потвърдиха за bTV, че имат сигнал за нередности в дома, но заради карантината там действията по разследването засега са невъзможни. Проверка е назначена от РЗИ.

В дома в Добромирка 50% от персонала е ваксиниран.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 37
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК