BG EN

Бунище във „Факултета“ става паркинг за иззети от СДВР коли

Региони

Бунище във „Факултета“ става паркинг за иззети от СДВР коли

14354
на 15.05.2024
Бунище във „Факултета“ става паркинг за иззети от СДВР коли
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Намираме се на едно незаконно сметище - един проблем, който от години е занемарен от предишното управление на Столична община. Сега с едно действие решаваме няколко проблема". Това заяви председателят на СОС Цветомир Петров.

препоръчано

Петров и кметът на район "Красна поляна" Димитър Петров дадоха брифинг относно предоставяне на общински терен за нуждите на СДВР, за да могат да се съхраняват иззети превозни средства.

"Идеята е целият парцел от около 16 декара да бъде предоставен на СДВР за безвъзмездно ползване за паркинг за иззетите автомобили. Огромна част от тях стоят пред районните управления, а мястото тук е подходящо поради няколко причини - всекидневно тук се горят отпадъци, целият пушек влиза в "Красна поляна" и в цяла София. Правейки тук такъв паркинг, ще решим проблема с незаконно иззетите автомобили и ще престане да съществува незаконното сметище", обясни председателят на СОС.

свързани новини

Петров коментира, че ще се преустанови горенето на отпадъци, а районът ще бъде и под наблюдение. "Ще поставим осветление, всеки ден ще има и полиция, така че с едно действие решаваме няколко проблема", добави председателят на СОС.

Димитър Петров, кмет на район "Красна поляна", заяви, че автомобилите ще бъдат превозвани през улица "Несебър". Ще бъдат предприети и действия за облагородяване на терена и на инфраструктурата, така че СДВР да не изпитва затруднения при придвижването на иззетите коли.

Председателят на общинския съвет коментира, че на 16-ти май СОС ще одобри решението за новия паркинг, след което ще започне процедурата по прехвърляне на имота, по почистването и подготвянето му, за да стане паркинг.

На въпрос дали ще се преосмислят въведените промени в реорганизацията на движението по булевардите "Витоша", "Патриарх Евтимий" и улица "Фритьоф Нансен", председателят на СОС коментира, че кметът Терзиев има среща с представители на таксиметровия бранш. "Има си заместник-кмет по транспорта, кметът Терзиев също е поел инициатива, нека да видим какво ще излезе от тези срещи и тогава ще коментирам", добави председателят на СОС. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ОГРОМЕН СКАНДАЛ! ППДБ изготвят черни списъци с журналисти - ето какво се случва на тези, които попадат в тях ОГРОМЕН СКАНДАЛ! ППДБ изготвят черни списъци с журналисти - ето какво се случва на тези, които попадат в тях
ново
Днес: 50
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК