BG EN

Бургас влезе в тъмночервената зона, смъртността расте, обявяват нови мерки

Региони

Бургас влезе в тъмночервената зона, смъртността расте, обявяват нови мерки

5017
на 28.10.2021
Бургас влезе в тъмночервената зона, смъртността расте, обявяват нови мерки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бургаска област вече е в тъмночервената зона на заболеваемост от ковид, показа проверка на Флагман.бг. От вчера има 517 заразени на 100 хил.души, но индексът тепърва ще върви нагоре, предупреждават лекари. Има няколко общини, като Карнобат, където положението е изключително тежко.

препоръчано

Днес, в 15:30 часа, ще заседава Областният противоепидемичен щаб и ще се наложат нови противоепидемични мерки. Медицинският протокол е, че учениците задължително минават на онлайн обучение при ниво от 750 заразени на 100 хил.души, но превантивно в Бургас може да се предприемат и други мерки – ротационно обучение за децата, например.

Лошата новина е, че смъртността расте. През последната седмица се регистрират между 10 и 15 жертви на вируса всеки ден, а от началото на месеца ковид отне живота на 151 човека в Бургаска област.

За последното денонощие са отчетени 247 нови случая, в болници към този момент са 280 пациенти. Вчера 1775 души са с поставени ваксини срещу ковид в региона, сочат данните на Единния ковид регистър.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК