ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Задържани са двама мъже, превозвали нелегално преминали границата на Република България лица. Това съобщиха от полицията в Бургас.
Вчера около 11.50 часа в Четвърто Районно управление – Бургас е получено съобщение от служители на "Гранична полиция" за това, че два леки автомобила "Фолксваген Пасат", с хасковска регистрация и "Сеат Толедо", със софийска регистрация, не са спрели на подаден от полицейските служители сигнал за извършване на проверка, като продължили да се придвижват в посока ж.к. "Меден Рудник", местността "Капчето".
Своевременно бургаските полицаи извършили заградителни действия и спрели двата леки автомобила, като установили, че с ллекия автомобил "Фолксваген Пасат", управляван от 44-годишния криминално проявен С. А. от село Колец, област Хасково, се превозват девет нелегално преминали границата на Република България мъже, самоопредилили се като граждани на Афганистан и Пакистан, а лекият автомобил "Сеат Толедо", управляван от 25-годишния криминално проявен И. С. от София, конвоирал първия явтомобил.
С. А. и И. С. са задържани за срок от 24 часа, като срещу тях е образувано бързо полицейско производство за каналджийство. Нелегално преминалите са отведени в сектор "Миграция" при ОД на МВР – Бургас, като предстои настаняването им в специализиран център.


